بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی به مناسبت روز جهانی قدس

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۴ کد : ۶۰۷۰۵ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۳۲۷
دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، ضمن دفاع از مردم مظلوم فلسطین، از تمامی مردم ایران به ویژه دانشگاهیان جهت حضور در راهپیمایی این روز دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی  متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بر همه ملت­ها و دولت­ها واجب است مسأله فلسطین را در اولویت مسائل خود قرار دهند. "مقام معظم رهبری"

بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی به مناسبت روز جهانی قدس

من از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آنها بهم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنیم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راکه از ایام قدر است و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد به عنوان «روز قدس»  انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند، از خداوند پیروزی مسلمانان را بر اهل کفرخواستارم.

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته روح الله الموسوی الخمینی »

 

نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نشانه تدبیر و دوراندیشی حکیمانه امام راحل (ره) برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام استکبار ستیزی آموزه های ناب اسلامی بوده است تا برای همیشه مسئله فلسطین در یاد و خاطره مسلمانان عالم زنده بماند و فراموش نکنند که "بیت المقدس پاره تن اسلام" است.

قدس تنها یک مکان مقدس و زیارتگاه نیست، بلکه نقطه تلاقی و برخورد جهان اسلام با تمام وجود آن و جهان کفر و استکبار با همه دارایی اش است.

روز قدس نماد آزادی خواهی و ظلم ستیزی، روز نمایش اتحاد و همبستگی جهان اسلام در مقابل نمادهای کفر و استکبار و روز اعلام نفرت عمومی ملل مسلمان و همه آزادگان جهان از ظلم و ستم مستکبران و تروریستان جهانی به خصوص رژیم منحوس تروریست و اشغالگر قدس و حامیان آن است.

ما دانشگاهیان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین در باز پس گیری موطن اشغالی خود و محکوم نمودن هر گونه معامله و با هر عنوان برای زیر پا نهادن منافع یک ملت دربند و اعلام حضور در راهپیمایی بزرگ این روز، ضمن دعوت از همه مردم و گروهها به اتحاد و اتفاق کلمه در مبارزه و حق طلبی، از همه اقشار جامعه و ملت شریف و مسلمان دعوت می نماییم تا پس از یک ماه تمرین عبودیت و بندگی با حضور در این میدان مقدس ضمن تجدید میثاق  با رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری و شهدای گلگون کفن و مبارزان آزادی خواه جهان، بار دیگر قدرت اتحاد و انسجام جامعه اسلامی را به جهانیان نشان دهند و با حضور پرشور خود، از استقامت و استواری مردم غیور فلسطین حمایت نمایند.

 


نظر شما :