پایان کار اولین رویداد شتاب صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۲ کد : ۴۷۳۱۳ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۵۲۱
اولین رویداد شتاب صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، اولین رویداد شتابی (استارت آپ) صنایع دستی و فرش در کشور با حضور دکتر مهدی رئوفی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی استان با تقدیر از ایده های برتر به کار خود پایان داد.

اولین رویداد شتابی با موضوع صنایع دستی و فرش در کشور از روز چهارشنبه 6 آذرماه در اراک آغاز به کار نمود و در روز جمعه 8 آذرماه به کار خود پایان داد. در مدت 3 روز برگزاری این رویداد تعداد 60 نفر از دانشجویان دانشگاههای استان مرکزی در قالب 8 تیم با حضور در کارگاهها و کلاس های آموزشی مختلف نسبت به ارائه ایده های جدید و پرورش این ایده ها با هم به رقابت پرداختند و در نهایت بعد از ارائه 8 ایده مطرح شده، با نظر داوران 3 ایده برتر انتخاب و معرفی شد.

در اختتامیه این برنامه که در سالن آمفی تئاتر هشت شهریور دانشگاه اراک و با حضور  مهندس مجید شمسی مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان مرکزی، دکتر مهدی شهری مدیر عامل گروه صنعتی پایا و خانم صالحی عضو هیئت علمی گروه فرش دانشکده هنر دانشگاه اراک به عنوان داوران این رویداد برگزار شد، تیم رایکا با حضور دانشجویان لیلا دربندی، فاطمه توحید نژاد و ناهید نصرالله زاده با ارائه ایده استفاده دوباره از فرش در صنایع مختلف پوشاک و بسته بندی به عنوان تیم برتر معرفی شد.

همچنین تیم گیوانا متشکل از دانشجویان داوود زمانی، محسن اخایر، مهدی بخشی، فاطمه بابایی، صبا ابراهیمی، علیرضا وحید و سحر صالحی با ارائه ایده تولید گیوه های نوین با طراحی جدید و تیم نارچه متشکل از دانشجویان محمد حسین اخوان، محمد عشایری، یگانه صوفی، مرضیه فرمهینی، سحر آراسته، محسن جودکی و فاطمه کریمی با ارائه ایده تولید و طراحی بسته بندی با طرح های سنتی ایرانی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

لازم به ذکر است بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری استان مرکزی، 3 تیم برتر در ارائه ایده، توسط دانشگاه جهت تکمیل فرایند تولید محصول و استقرار به پارک علم و فناوری استان مرکزی معرفی می شوند.


نظر شما :