Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > جذب بیش از 3000 دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

 


  چاپ        ارسال به دوست

جذب بیش از 3000 دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

جذب بیش از 3000 دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، دکتر ذوالانواری رئیس دانشگاه با اعلام این خبر گفت: پذیرش دانشجو در دوره‌های بدون آزمون مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی، از روز یکشنبه بیست و نهم مرداد ماه آغاز گردیده و تا پنجم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی جهت نیمسال تحصیلی مهرماه سال جاری در چهارگروه آموزشی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، کشاورزی و فرهنگ و هنر در 52 کد رشته و 76 کد رشته محل در 20 مرکز آموزش علمی کاربردی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی افزود: ظرفیت پذیرش در استان مرکزی در این دوره 3940 دانشجو می باشد که از این تعداد 1545 نفر به صورت سهمیه آزاد و 2395 نفر به صورت سهمیه شاغل پذیرش خواهند شد.

از کل ظرفیت تعیین شده برای استان مرکزی شهر اراک با 13 مرکز آموزش علمی کاربردی ظرفیت پذیرش 2855 دانشجو، شهر ساوه با 5 مرکز آموزش علمی کاربردی و 15 کدرشته محل ظرفیت پذیرش 835 دانشجو، شهر نیمور محلات با 1 مرکز آموزش علمی کاربردی و 2 کدرشته محل ظرفیت پذیرش 90 دانشجو و شهر خمین با 1 مرکز آموزش علمی کاربردی و 3 کدرشته محل ظرفیت پذیرش 160 دانشجو را به خود اختصاص داده اند.

ذوالانواری در پایان گفت: ثبت نام دوره های کارشناسی حرفه ای و مهندسی فناوری دانشگاه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی www.sanjesh.org و دریافت و مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

پذیرش دانشجو در هر یك از كدرشته محل‌های تحصیلی براساس معدل كل، نوع مدرک (مرتبط یا غیر مرتبط)، سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن و براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی كاربردی صورت می‌گیرد و دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور‌ماه سال جاری موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد، نیز مجاز به شرکت در پذیرش مهرماه سال 96 خواهند بود.


٠٨:٣٩ - چهارشنبه ١ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٨١١    /    تعداد نمایش : ٨٢