Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > مراسم بزرگداشت روز معلم در استان مرکزی برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم در استان مرکزی با حضور مسئولین استان و دانشگاه
با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و مسئولین استان

مراسم بزرگداشت روز معلم در استان مرکزی برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز معلم در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی با حضور آیت الله محی الدین حائری شیرازی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهندس مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی و مهندس زمانی قمی استاندار استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، در این مراسم دکتر احمدرضا پیش بین مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه، دکتر سیدعبدالعلی ذوالانواری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی، رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی، رؤسای دانشگاه های استان، مسئولان دستگاههای اجرایی استان مرکزی و حدود 700 نفر از مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرستان اراک حضور داشتند.

دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم گفت: با توجه به نام‌گذاری سال و با پشتوانه و حمایت مقام معظم رهبری و کمک همه ‌جانبه رؤسای مراکز می‌توانیم به سمت هدف دانشگاه حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: طبق آمارهای موجود، دو سوم دانشجویان مهارتی کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که بر این اساس و طبق برنامه ششم توسعه تعداد دانشجویان این دانشگاه از 450 هزار نفر فعلی باید به 800 هزار نفر در پایان برنامه ارتقا یابد.

دکتر امید گفت: پیش‌بینی افزایش دانشجو در برنامه ششم باتوجه به کاهش دانشجو که اکنون کشور با آن مواجه است تناقض دارد و باید دید چگونه می‌شود این تناقض را برطرف کرد که بخشی از موضوع به سیاست‌های حمایتی دولت و بخشی نیز به اجرای برنامه ششم و مهارت‌آموزی باز می گردد.

وی عنوان کرد: باید این باور در مردم ایجاد شود که اگر فرزند خود را به ما بسپارند با آموزش‌های این دانشگاه می‌توانیم یک مهندس و یا کاردان فنی و ماهر تحویل جامعه دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: این مهم جز با ارتقاء کیفیت آموز‌ش‌های مهارتی دانشگاه محقق نخواهد شد.

دکتر امید ادامه داد: به منظور افزایش سطح کیفیت‌ها و توجه به نوآوری با هماهنگی وزارت علوم مقرر شده در کنار مراکز آموزش علمی کاربردی مراکز رشد و خوشه‌های فناور ایجاد شود.

وی اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه شغل‌ محور و مهارتی است و تأسیس شده است تا نیروهای ماهر و کاردان مورد نیاز صنعت، کشاورزی و سایر حوزه‌ها را پرورش دهد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه نزدیکترین دانشگاه‌ به دانشگاه‌های نسل سوم است و شرایط مناسب‌تری نسبت به سایر دانشگاهها برای رسیدن به این مهم دارد.

سید عبدالعلی ذوالانواری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی نیز در این مراسم گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و آینده ساز اصلی ترین رسالت معلمان و اساتید است.

وی افزود: افتخار دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که مهارت محور و کارآفرین است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مرکزی مهارت محوری و کارآفرینی را موجب کیفی سازی آموزش عنوان کرد و گفت: زمانی که در آموزش کیفی سازی صورت گرفت اشتیاق علم آموزی و ارتقا به مدارج عالی علمی افزایش خواهد یافت.

آیت الله محی الدین حائری شیرازی نیز در این مراسم گفت: این نگرانی وجود دارد به جای اینکه اسلام توسط اهلش شناسایی شود به وسیله غیر مسلمانان معرفی شود.

وی اظهار داشت: علم و دانش، مردم را از دین انحرافی آزاد کرد و با علوم انسانی مرتبط ساخت.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: بزرگترین هنر علم این است که نواقص خود را نیز شناسایی می کند و اکنون مدیریت جهان به دست علم افتاده است.

آیت الله حائری شیرازی تاکید کرد: باید مکان هایی را در اختیار دانش آموختگان مراکز آموزش عالی قرار داد تا بتوانند مهارت های علمی خود را به تولید تبدیل کنند.
١٣:٤١ - شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٦٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٧