Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و شرکت ماشین سازی اراک امضا شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و شرکت ماشین سازی اراک
با حضور دکتر امید؛

تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و شرکت ماشین سازی اراک امضا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، این تفاهم نامه با هدف ارتقای شغلی و حرفه‌ای مطابق با فناوری روز وافزایش بهره‌وری نیروی كار با تاكید برآموزش در محیط كار و در راستای اهداف نظام آموزش عالی مهارتی و فراهم‌سازی زیربنای مناسب برای ارتقاء کیفیت مهارت‌آموزی درصنایع، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی و مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک امضا شد.

دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این جلسه گفت: در حال حاضر حدود 450 هزار دانشجوی فعال در این دانشگاه‌ مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در این دانشگاه حدود 900 رشته مصوب در مقاطع مختلف وجود دارد که در حال اجراست و این تنوع رشته‌ها در سطح دانشگاه‌ها بی‌نظیر است.  

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: یکی از مزایای این دانشگاه این است که می‌توان ظرف 6 ماه رشته جدید تعریف و بلافاصله برای آن دانشجو جذب کرد.

دکتر امید عنوان کرد: در راستای اهداف دانشگاه یکی از اقداماتی که آغاز شده است شناسایی مشاغل جدید با کمک واحدهای استانی است چراکه فاصله ما با دنیا از این لحاظ زیاد است.

وی ادامه داد: در دنیا 15 تا 17هزار شغل تعریف شده، وجود دارد. لیکن در کشور ما این رقم به سه هزار شغل هم

نمی‌رسد که این فاصله بزرگی است. ما می‌توانیم مشاغل بسیاری متناسب با فرهنگ، دین و آداب‌ خود تعریف کنیم و برای آن آموزش هم بدهیم

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: این ظرفیت در دانشگاه وجود دارد که به سرعت مشاغل مختلف را شناسایی کرده و برای آنها آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را ارائه و پودمان تعریف کند و از تجمیع این پودمان‌ها مدرک منتج شود.

دکتر امید عنوان کرد: اولویت اصلی دانشگاه تقویت مراکز آموزشی در جوار صنعت است. برخی مراکز آموزشی دانشگاه فعالیت هایی شبیه دانشگاه‌های نظری انجام می‌دهند، از این رو برای آنها محدودیت قائل شده ایم، اما برای مراکز در جوار صنعت در این دانشگاه محدودیتی در جذب دانشجو وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» برای اینکه بخشی از این وظیفه بسیار مخم که مقام معظم رهبری به دولت محول کرده‌ا را بر عهده گیریم، با مراکزی که توان تربیت نیروهای مهارتی دارند وارد مذاکره شده‌ایم که یکی از این مراکز شرکت ماشین سازی اراک است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: قرار است در توسعه مرکز علمی کاربردی که به ماشین سازی اراک وابسته است و نیز در زمینه‌های پرورش نیروهای مورد نیاز در تمام زمینه‌هایی که در حیطه تخصصی شرکت است، همکاری و مشارکت کنیم.

دکترامید اظهار داشت: اراک مرکز صنعت کشور و صنایع است، از این رو سعی بر این است که تاسیس مراکز علمی کاربردی دیگری در استان با کمک دانشگاه جامع استان دنبال شود.

وی درخصوص توسعه دانشگاه در بعد بین المللی نیز گفت: آمادگی و ظرفیت توسعه و ایجاد مراکز در بعد داخلی و بین‌المللی در دانشگاه جامع علمی کاربردی وجود دارد و در همین راستا شورای مرکزی دانشگاه 2 مصوبه داشته است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: ایجاد مراکز آموزشی در خارج از کشور است که مجوز آن اخذ شده و پذیرش دانشجوی خارجی با شرایط خاص است که برخی کشورها در این خصوص علاقمندی نشان داده‌اند از برنامه های بین الملل این دانشگاه بشمار می رود.

دکتر عبدالعلی ذوالانواری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی نیز در این جلسه ضمن بیان مشخصه های دانشگاه مهارتی، ابراز امیدواری کرد با توافقاتی که بین دانشگاه و صنایع در استان در راستای ارتباط بیستر دانشگاه و صنعت صورت می پذیرد شاهد اشتغال بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان باشیم.

جعفر صفری مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ماشین سازی اراک نیز در این جلسه ضمن معرفی شرکت ماشین سازی آمادگی این شرکت را جهت توسعه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی با دانشگاهها اعلام کرد و گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با سیستم مهارتی خود می تواند بخش عمده ای از نیاز نیروی انسانی ماهر در صنایع را رفع کند.

وی افزود: به دنبال این هستیم که ماشین سازی را پایلوت ارتباط صنعت و دانشگاه کنیم و با دانشگاههای مختلف برای پیشرفت و توسعه وارد مذاکره شویم.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ماشین سازی اراک ادامه داد: ماشین سازی پتانسیل جذب دانشجویان خارجی را داراست و به خوبی می تواند آنها را آموزش دهد.  این شرکت به دلیل دارا بودن ابعاد مختلف و صنایع مختلف در خود مزیت بسیاری نسبت به سایر صنایع در کشور دارد.

صفری گفت: شرکت ماشین سازی اراک توسط "کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا" به عنوان شرکت دانش بنیان صنعتی در دسته فناوری، تجهیزات ومواد پیشرفته نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تایید شده و نام شرکت در فهرست شركت های دانش بنیان صنعتی درج شده است.

 ٢٣:١٠ - چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٠